Loading...
Činnosť klubu LMK HumennéNovinky

Poukázanie 2% z daní pre mládež v našom klube

Ďalší rok je za nami a znovu nastáva obdobie zúčtovania a platenia daní. Už siedmy rok máte možnosť darovať aj nášmu klubu čiastku 2% z vašich daní. Budeme Vám vďační za akúkoľvek čiastku, ktorou podporíte hlavne mládež v našom klube v ich modelárskej činnosti.

Tu je jednoduchý postup ako nám môžete poukázať 2% z Vašich daní – len týchto niekoľko krokov pomôže nášmu klub v lepšom zabezpečení súťaží, podujatí a vybavenia klubu a financovaní aktivít mládeže.

Ak ste zamestnanec:

 1. Do 15.02.2020 požiadajte zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania zaplatených preddavkov na daň (zvyčajne Vám to zamestnávateľ oznámi včas). V dokumentoch, ktoré budete zamestnávateľovi podpisovať nezabudnite zaškrtnúť políčko,kde žiadate o vystavenia potvrdenia o zaplatenej dani.
 2. Potom požiadajte zamestnávateľa, aby Vám vystavil tlačivo Potvrdenie o zaplatení dane (požiadali ste zaškrtnutím – viď bod 1)
 3. Z tohto Potvrdenia si viete zistiť dátum zaplatenia dane a vypočítať 2% z Vašej zaplatenej dane- to je maximálna suma, ktorú nám môžete poukázať.  Táto suma však musí byť minimálne 3€.
 4. Stiahnite si tento dokument , vyplňte ho v programe Adobe Reader (alebo si ho vytlačte).
 5. Vypíšte prázdne polia, dokument už je predpripravený pre náš klub.
 6. Originály tlačív,  teda Vyhlásenie spolu s Potvrdením, doručte do 30.04.2020 na daňový úrad podľa Vášho bydliska.
 7. Daňový úrad po kontrole údajov a splnení všetkých podmienok má zákonnú lehotu 90 dní na to, aby previedol sumu, ktorú ste poukázali v náš prospech

Ak ste SZČO:

 1. Vypočítajte si Vaše 2% z dane z príjmov fyzickej osoby– to je maximálna suma, ktorú môžete poukázať v prospech prijímateľa, poukázať môžete aj menej ako 2%, musí však byť splnená podmienka minimálne 3 € pre prijímateľa
 2. V daňovom priznaní pre fyzické osoby sú už uvedené kolónky na poukázanie 2% z dane v prospech 1 prijímateľa. Údaje, ktoré potrebujete do daňového priznania uviesť, nájdete v tomto dokumente.
 3. Riadne vyplnené daňové priznanie doručte v lehote, ktorú máte na podanie daňového priznania (zvyčajne do 30.3.2020) na Váš daňový úrad (podľa Vášho bydliska) a v tomto termíne aj zaplaťte daň z príjmov.
 4. Daňový úrad po kontrole údajov a splnení všetkých podmienok má zákonnú lehotu 90 dní na to, aby previedol sumu, ktorú ste poukázali v náš prospech
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *