Loading...
Voľné modely / Hádzadlá

Memoriál Rudolfa Andogu IX. ročník

Súťaž malých voľných modelov – Memoriál Rudolfa Andogu IX. ročník.

Už po deviaty krát si modelári z LMK Humenné organizáciou súťaže Memoriál Rudolfa Andogu pripomenuli pamiatku tohto výnimočného humenského modelára. Súťaž sa konala v tradičnom termíne v prvom týždni druhej polovice júna na letisku v Kamenici nad Cirochou. Napriek celému horúcemu týždňu organizátorov predsa len znepokojovala predpoveď počasia, ktorá na víkend sľubovala zrážky. Nepríjemné prekvapenie sa nakoniec nekonalo a celá súťaž sa odlietala za slnečného počasia.

V sobotu 22. júna 2013 sa v Kamenici nad Cirochou sa zišlo 42 pretekárov z Humenného, Sniny, Medzilaboriec, Stropkova, Prešova, Sedlíc a Uhorského aby si zmerali svoje modelárske sily v štyroch kategóriách a to F1H (voľné modely vlekané na šnúre 50m), A3 (voľné modely vlekané na šnúre 25m), P30 (voľné modely poháňané gumovým zväzkom) a H (hádzadlá). Každá kategória bola ešte rozdelená na vekové skupiny žiaci, juniori a seniori. Organizátorov potešilo aj ženské zastúpenie v každej vekovej kategórii (žiaci Zuzana Semanová, juniori Viera Lenšičová , seniori Monika Turčanová).

Súťaž zahájil riaditeľ súťaže Ing. Vojtech Gavron a potom súťažiacim stručne pripomenul súťažné pravidlá športový komisár Ing. Ján Šepeľa a predseda jury Ing. Miroslav Pitlanič. Slabučký vietor na letisku úplne ustal a viac ako polovica súťaže sa odlietala za bezvetria. Toto sa prejavilo aj na hojnom výskyte termických stúpavých prúdov, na čo doplatilo niekoľko modelárov, ktorým modely zmizli v nenávratnej diaľke.  Ale s takýmito stratami musia modelári počítať. Jedinou ich nádejou je, že ak majú model označený adresou a telefónnym číslom tak poctivý nálezca sa majiteľovi modelu ozve.

Pri budove Aeroklubu Kamenica nad Cirochou sa varil vynikajúci modelársky guľáš, ktorý je už tradične spätý s organizáciou súťaží LMK Humenné. Pre vysmädnutých súťažiacich ale aj pre časomeračov a hostí boli k dispozícii dva 50-litrové sudy kofoly, ktoré sa úspešne podarilo zdolať, tak isto ako guľáš.

Vďaka disciplinovanosti súťažiacich sa podarilo ukončiť súťaž o máličko skôr ako bolo plánované ukončenie o 15.45. Vo výpočtovom stredisku súťaže nasledovalo sčítavanie a triedenie výsledkov v jednotlivých kategóriách a vekových skupinách. Okrem jedinej kategórie (P30 juniori) bola každá kategória obsadená najmenej troma súťažiacimi, preto organizátor rozdal celkom 33 pohárov a medailí a diplomov. Po slávnostnom vyhlásení výsledkov a odovzdaní cien riaditeľ súťaže záverečným slovom ukončil súťaž. Zároveň všetkých pozval na najbližšie podujatie organizované LMK Humenné a Snina a to spojenú súťaž Csemadok Cup (4.ročník )a Let pod Vihorlatom  (20.ročník) , ktoré sa uskutočnia dňa 20.júla 2013 v Kamenici nad Cirochou.

Ing. Attila Csontos, LMK Humenné

{phocadownload view=file|id=178|text=Výsledková listnina Memoriál Rudolfa Andogu IX. ročník|target=s}

 


Fotografie zo súťaže objektívom Arpáda Csontosa


            

Pozvánka na súťaž

{phocadownload view=file|id=177|text=Propozície Memoriál Rudolfa Andogu IX. ročník|target=s}

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *