Loading...
Upútané modely

GeeBee Cup Brno 2018

Medzinárodná letecko – modelárska súťaž "GeeBee Cup" Brno Strělice – Česká republika.

V dňoch 17. a 18. februára 2018 sa zúčastnilo družstvo z LMK Humnenné v zložení: Ing. Attila Csontos, Ján Gašpar, Rastislav Kičura a Arpád Csontos spolu so žiakmi: Patrikom Dolobáčom, Ľubom Sivákom, Kristiánom Kokuľom, Jakubom Gašparom a Samuelom Gašparom na tomto podujatí. Vyrazili sme v piatok dopoludnia, aby sa v ten deň dalo aj potrénovať. Žiaľ, telocvičňa bola k dispozícii až od 21,00 do 24,00 hodiny, takže pre únavu sa už nikomu nechcelo ísť.

V sobotu ráno od 8,00 od 9,30 bola možnosť si ešte tréningovo zalietať, čo aj naši súťažiaci využili. Keďže súťaž obsahovala dve kategórie: F2B (akrobatické upútané modely) a UŠ (upútané športové modely) dohodlo sa, že po absolvovaní 1. kola F2B sa budú lietať UŠ -ky. Zhodou okolností v oboch kategóriách bolo prihlásených po 15 súťažiacich. Po nástupe a vylosovaní nastúpili pretekári na 1. kolo.

Rebríček súťažiacich bol bohatý na reprezentantov, ako zo Slovenska tak aj z Českej republiky so známymi menami: Igor Burger – dvojnásobný majster sveta a vicemajster sveta, 4 – násobný majster Európy, Jiří Vejmola, majster Českej republiky a Kamil Meisl, dlhodobý reprezentanti, Kopřiva Ján, účastník Majstrovstiev Európy, ktorý skončil na 2. mieste juniorov. Jedným slovom účasť najlepších. Po nich nasledovala kategória UŠ kde sme mali dve želiezka. Boj to bol skutočne zaujímavý o oboch kategóriach.

Nakoniec výsledky ukázali, že naši súťažiaci si prišli pre ceny.

V kategórii F2B: – juniori na 1. mieste – Patrik Dolobáč, 2. – miesto Ľubomír Sivák a na 3. mieste – Jakub Gašpar. Všetci členovia LMK Humenné a prvý dvaja žiaci ZŠ Hrnčiarska Humenné.

Celkové spoločné umiestnenie: 4. miesto – Patrik Dolobáč (2156,36 b.); 6. miesto – Ľubomír Sivák (2132,06 b); 8. – Ing Csontos Attila (2100,76 b.); 12. miesto – Jakub Gašpar (2004,09 b.) a 14. miesto – Rastislav Kičura (1837,19 b.).

V kategórii UŠ žiak sa na 1. mieste umiestnil Samuel Gašpar a na 2. mieste Kristián Kokuľa.

Ďakujeme usporiadateľovi za možnosť zúčastňovať sa už 4 rok na tejto súťaži.

Dúfame že aj naša súťaž 3. marca v Humennom v telocvični na Laboreckej ZŠ bude mať hojnú účasť.

 

Autor : Arpád Csontos, LMK Humenné

{phocadownload view=file|id=241|text=GeeBee Cup Brno 2018 F2B|target=b}

{phocadownload view=file|id=242|text=GeeBee Cup Brno 2018 UŠ|target=b}

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *