Loading...
Upútané modely

MSR U-modelov Stropkov 2009

Prvá a posledná tohtoročná súťaž upútaných modelov na Slovensku sa konalav dňoch 29-30.Augusta 2009 pri Stropkove.

Zo Slovenska sa zúčastnilo celkovo 5 súťažiacich, ktorí súťažili v kategóriách UŠ-štart, ŠUM, F2A – rýchlostné modely, F2D – combat a Rodeo. Podujatie svojou účasťou obohatili aj súťažiaci z Poľska, ktorí súťažili v kategóriách F2A, F2D a Rodeo. Vzhľadom na počasie sa prvý deň stihla odlietať len súťaž UŠ-štart, kde súťažili 4 súťažiaci, dážď prerušil súťažné podujatie do druhého dňa. Večer sa konalo posedenie pri grile, kde sa domáci usporiadatelia, vedení Ing, Mydla Jánom pochlapili a zorganizovali bohatú, niekoľkochodovú večeru a nealko a alko pohostenie.

Druhý deň pokračoval v súťaži ŠUM (5 súťažiacich zo Slovenska), následne súťaž pokračovala kategóriami F2A, Rodeo a na záver F2D. Počas súťaží UŠ-štart a ŠUM sme boli svedkami dvoch nepríjemných havárií, model Jak-9 Miša Hricindu havaroval po nezvládnutí letovej situácie a model Mariána Jurkoviča havaroval po technickej poruche – roztrhnutie lanka.

 

 

Naši reprezentanti sa umiestnili nasledovne:

Attila Csontos – ŠUM – 1.miesto, UŠ-štart –  3.miesto

Michal Hricinda – ŠUM – 5.miesto, UŠ-štart – 5.miesto

 

 

Tešíme sa na ďalší rok a veríme, že rady modelárov v týchto kategóriách sa na Slovensku rozrastú…


 Výsledkové listiny z  jednotlivých kategórií sú tuto (kliknite na “Prihlásiť sa ako hosť”) : F2A , Rodeo, ŠUM, UŠ-štart , F2D


Fotografie z podujatia

Autor: Svorad Sykorčin


Autor: Attila Csontos

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *