Loading...
Upútané modely

Humenské účko 2019

Humenčania boli hostiteľmi majstrovstiev Slovenska modelárov

LACKOVCE. Letecko-modelárska súťaž upútaných modelov v kategóriách UŠ (upútané športové modely) ŠUM (športové upútané polomakety) sa uskutočnila ako posledná v seriály Majstrovstiev Slovenska a F2B (akrobatické modely) – ako verejná súťaž, na futbalovom ihrisku v Lackovciach dňa 21. septembra 2019. Za ideálneho počasia v pokojnej atmosfére súťažiaci predviedli výborné výsledky. Na konci boli odovzdané diplomy v jednotlivých kategóriách, ako aj Majstrom Slovenskej republiky, ktorí sa vyhodnocovali z troch súťaží.

Prvýkrát sa majsterkou Slovenska v kategórii UŠ seniori, stala žena – Gabika Šáteková z modelárskeho klubu Tomášov. Na druhom členka LMK Humenné – Mária Siváková a na treťom mieste Štefan Csontos, taktiež člen LMK Humenné. V kategórii UŠ žiakov a juniorov už po tretíkrát sa stal majstrom Slovenska Daniel Sivák z CVČ ZŠ Laborecká. V kategórii ŠUM po štvrtýkrát sa stal Majstrom Slovenska, Kokuľa Kristián – LMK Humenné.

Vo verejnej súťaži F2B zo siedmych súťažiacich bolo 6 členov LMK Humenné. Patrik Dolobáč, člen LMK Humenné, dokázal svojim prvým miestom, že ako Európsky vicemajster juniorov, reprezentant Slovenskej republiky, ako aj držiteľ striebornej medaily vo Svetovom pohári mu zaslúžene patrilo prvé miesto.
Výsledkové listiny súťaže sú dostupné v kalendári súťaží modelárov LERMAS.
Poslednou akciou leteckých modelárov v Humennom bude dňa 5. októbra 2019 od 8,00 hod. na ihrisku ZŠ Laborecká v Humennom, celosvetová akcia pod názvom “Ringmaster Fly-A-Thon”, ktorý sa organizuje už dvanásty rok a u nás po piaty krát. Minulý rok v Humennom a Košiciach sa do podujatia zapojilo 167 účastníkov a absolvovali sme 849 štartov s celkovým počtom 1275 letov a počtom účastníkov 238 sme sa vo svete zaradili na druhe miesto vo svete za USA

PRETO POZÝVAME VŠETKÝCH ZÁUJEMCOV O TENTO KRÁSNY ŠPORT, KDE SI KAŽDÝ MÁ MOŽNOSŤ VYSKÚŠAŤ SVOJE SCHOPNOSTI OD MALÝCH AŽ PO NAJSTARŠÍCH.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *